100% hypotéka pro mladé? Zatím ne


Možná už jste zahlédli informaci o tom, že státní fond poskytuje peníze mladým manželům a rodinám na pořízení vlastní nemovitosti. Nějakou dobu se hodně mluvilo o tom, že úvěr bude možný sjednat na plnou cenu. To se ale bohužel nepotvrdilo. Česká národní banka nechala pro státní půjčku stejný finanční poměr, který platí i u běžných hypoték. Dobrá zpráva je, že to může do budoucna změnit. To znamená, že nyní si můžete zažádat maximálně o 70 až 80 procent z odhadní ceny bytu či domu.

Mladý zamilovaný pár

Nízké limity

To ale není jediné omezení. Vzhledem k tomu, že fond není nekonečný, existují jasné limity a podmínky, které musíte splnit. Velkou nevýhodou je to, že pokud si chcete pořídit bydlení ve větším městě, tak vám limity pravděpodobně nebudou stačit. V menších městech by to ale neměl být problém. Půjčit si můžete max.:

  • 1,2 milionu na koupi bytu,

  • 2 miliony na stavbu domu,

  • 300 tisíc korun na rekonstrukci.

Výhodný úrok

Stát se tímto úvěrem snaží pomoci mladým lidem do 36 let, aby si mohli pořídit své bydlení a byli schopni ho splácet. Z toho důvodu poskytuje neuvěřitelně nízkou úrokovou sazbu ve výši 1,12 procent. Podmínkou je přitom nejen věk, ale také to, že žadatelé musí být manželé, registrovaní partneři, anebo rodiče pečující o dítě do 15 let. Za každé narozené dítě také můžete získat snížení závazku o 30 tisíc korun.

Děti sourozenci

Bydlení pro každého

Plnou hodnotu by si od banky zajisté chtěl půjčit každý. To bohužel žádná společnost neposkytuje. To ale neznamená, že máte smůlu. 100% hypotéka u Hypotékybezregistru.cz sice není, ale velmi rádi vám pomohou dát celou částku dohromady. Kromě úspor totiž máte i jiné možnosti, přičemž většina lidí využívá další půjčku, anebo ručení další nemovitostí jiného člena rodiny.

Obrovskou výhodou u nebankovních společností je to, že vše vyřizují velmi rychle a jsou tolerantní v každém ohledu. Žádost bude vyřízena do 24 hodin a na finance nemusíte čekat dlouho. Máte-li záznam v registru dlužníků nebo nízký příjem, nemusíte se bát odmítnutí.