4 věci na které nesmíte v létě zapomínat


Léto už je v plném proudu, je zde ale několik věci, kterou jsou nutnou součástí léta a které nesmíme přehlížet
plavání v bazénu.jpg
Péče o vás
V létě je extrémně důležité pečovat i o své tělo, dejte si pozor na nebezpečné sluneční záření. Chraňte svoji pokožku před paprsky slunce a používejte opalovací krém s dostatečnou ochranou. V ideálním případě voděodolný typ.
pes v trávě.jpg
Ochrana před parazity
Teplé dny lákají ven živočichy, které mohou ohrozit zdraví jak vaše, tak i to vašich domácích mazlíčků. Například klíšťata mohou být přenašeči infekčních nemocí jako je lymeská borelióza nebo klíšťová encefalitida. Největší nebezpečí číhá ve vysoké trávě na loukách a v lesích. Lidé jsou proti této nemoci většinou očkovaní, i tak je doporučováno chránit se před těmito škůdci pomocí repelentů a také po příchodu domů zkontrolovat své tělo, zda někde nemáte přisátého parazita, to samé platí pro vaše mazlíčky. U psů a koček nelze používat lidské repelenty, protože by mohly poškodit jejich kůži. Existují však jiné alternativy, například odpuzující obojky nebo kapky.
Údržba bazénu
Ať už máte doma na zahradě bazén nafukovací nebo ten pevný, určitě chcete zajistit, aby vám v něm voda vydržela krásně čistá. Napuštění bazénu vodou není úplně levná záležitost, proto je potřeba se o vodu starat. Doporučuje se bazén zakrývat, aby do něj nenapadaly různé nečistoty. Když se bazén ohřeje, je voda ještě náchylnější ke nechtěnému rozmnožování plísní a bakterií. Je proto důležité, aby bylo udrženo určité pH. Nutné je bazén filtrovat a práci vám velmi usnadní přípravky na chlorování vody.
rozkvetlá třešeň.jpg
Starost o zahradu
Je potřeba věnovat zvýšenou pozornost i vaší zahradě. Pokud nechcete, aby vám vaši úrodu jahod a třešní zničili škůdci, vybavte se potřebnými prostředky. To samé platí pro okrasné květiny, i na nich se můžou negativně podepsat. V létě rostliny ohrožují především mšice a mravenci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup