Kadeřnické služby


Určitě každý člověk navštěvuje alespoň jednou za tři měsíce nějakého toho kadeřníka. Víte ale, které služby vám ale mohou být u kadeřníka poskytnuty? Není jich rozhodně málo. Na některé z nich se společně podíváme.
natáčky na vlasech
Tak například mytí vlasů. Díky speciálním šampónům je docíleno toho, že se odstraní nejen mastnota ale také pot z vašich kadeří. Pokud používáte šampóny, které jsou na bázi saponátů, mohou vlivem dlouhodobého a nadměrného používání mít za následek ztrátu filmu na vlasech. Nepříznivý účinek je navíc zvyšován prostředím, které je alkalické. Vlasy mohou začít bobtnat. Vlasy jsou tedy u kadeřníků vymyty a tím se na nějakou dobu odstraní tyto směny. Po umytí vlasů se často používají kondicionéry, které slouží pro úpravu účesu.
sušení vlasů
Setkat se také můžete i s fénováním. Pokud má vzduch vyšší teplotu, pak to není úplně ideální. Používat by se tedy mělo pouze výjimečně. V průběhu sušení je potřeba přepnout fén i na nižší teplotní stupeň.
Jestliže existuje kadeřnický úkon, který každý z nás moc dobře zná, pak je to trvalá. Bohužel ale i preparáty, které existují dnes, pomou vyvolat trvalé poškození vašich vlasů. Jak to možné? Kvůli chemikáliím. Při trvalé se používá látka thioglykolát, která má za následek změkčení vlasů.
Jednou z dalších metod je trvalé barvení vlasů. Něco takového funguje na principu oxidace. Barvení má vždy dvě fáze. První se vlasy oxidují a to peroxidem a ve druhé probíhá proces, který je vazebný. Barvení je potřeba opakovat a to co sedm týdnů.
brada nad ramenem
Existuje také možnost přechodného barvení. Něco takového využívají ti, kteří jsou alergičtí na paeafenylendiamin. Barva vydrží pouze šest umytí. Je také možné využít přelivy. Ty existují ve spoustě barevných odstínů a rozhodně je z čeho vybírat. Výhodou je, že barvivo neproniká dovnitř vlasů. Přelivy většinou ztrácí barvu již hned po prvním umytí. Navíc je riziko přecitlivělosti velmi malé.