Máte malý byt? Pomohou vám triky, díky kterým se nebudete cítit stísněně!


Máte malý byt nebo se dokonce tísníte v malé garsonce? Jak malý byt můžete udělat větší a co to vlastně je malý byt? Ušetřete místo chytře. 

Máte malý byt? Pomohou vám triky, díky kterým se nebudete cítit stísněně! 

Jak asi vypadá takový malý byt? Všichni víme, že jde zejména o pověstné metry čtvereční. Pokud máte rozlohu bytu menší, než je padesát metrů čtverečních, opravdu máte malý byt a v takovém si jistě hledáte každý kousek volného místa pro uložení věcí. I v malém bytě ale můžete žít spokojeně a vůbec se nemusíte cítit stísněně a špatně. Naopak, pokud si dáte práci s tím, abyste našli vhodné řešení, i v malém bytě vám může být příjemně. 

malý byt

Osvědčeným trikem jsou barvy

U barev začněte, malování koneckonců přichází při zařizování bytu na řadu jako první. Zapomeňte na barvy tmavé, vyhněte se rozhodně červené barvě a jiným teplým odstínům. Klasikou a určitě osvědčenou je barva bílá, můžete ale použít i krémovou, nebo jinou světlou neutrální barvu. Stěny je ale lepší vymalovat bíle, nábytek pak laďte právě do jiných světlých odstínů, může být i světle šedá. V tomto duchu volte i doplňky nebo barvu podlahy. Všechno by mělo být světlé, tím pádem bude prostor vypadat vzdušně a opticky se zvětší. Pokud byste volili tmavé barvy, přidali tmavé závěsy nebo si doma zatemnili, vznikne vám z domova temná malá díra, což jistě nechcete. 

světlé barvy v interiéru

Volba nábytku 

No a samozřejmě jde pak i o samotný nábytek. Pokud nemáte kam uložit své věci, musíte hledat ideální řešení. Jaké to je? Do malých bytů jsou velmi vhodné patrové postele, protože prostor pod postelí se dá skvěle využít. Pod postelí může být posezení, dětský koutek či psací stůl, ale i chytrý úložný prostor. Místo skříní od po strop, volte menší skříně, otevřené poličky a nábytek, který se dá libovolně přeskládat dle potřeby. Chytré úložné prostory najdete i například v sedací soupravě nebo na kuchyňské lince, pokud ji nemáte také až po strop. Využijte každý roh a třeba i volný prostor nade dveřmi. 

Nic si z toho nedělejte, ani v malém bytě se vám nemusí rozhodně špatně žít. Udělejte si to doma pěkné a vzdušné.