Tlustá, nebo jen přehnaně sebekritická?


každý žena během svého života slyšela, že je tlustá, nebo že má pár kilo navíc – a je vcelku jedno, zda to slyšela ve školce na písku, nebo na vysoké škole v menze. Výsledkem je stejný. Ženy si tyhle věci velmi dlouho pamatují a to i přesto, že se nemuselo nutně jednat o urážku. Zkrátka urážka ohledně váhy, je pro většinu žen ta nejurážlivější.

Od vyřknuté věty se mohlo ledacos změnit a i přesto, že jste zhubla již několik kilo, nejste sama se sebou spokojená? Napadlo vás, že problém není ve vší postavě, ale vaší hlavě? Co když jste jen přehnaně sebekritická?

To, zda máte správnou hmotnost, si můžete ověřit velice snadno. Slouží k tomu BMI kalkulačka. Jedná nejčastěji o webové kalkulačky, do kterých napíšete svůj věk, váhu, výšku a hmotnost a kalkulačka vám sama vrátí výsledek. Pokud se tento výsledek pohybuje v zelených barvách, měli byste své starosti rovnou hodit za hlavu. Zelená barva značí perfektní postavu a váhu.

zdravá strava

Pokud tedy i vám vyšla zelená barva, měli byste se zaměřit spíše na duševní rovnováhu. Nikdo neříká, abyste přestali cvičit nebo se o sebe starat – právě naopak. Běžte si jednou týdně zaběhat, cvičte jógu, zkrátka sportujte, ale jen do té míry, dokud je to zábava. Jakmile vás to přestane bavit, přestaňte. Pokud na sport nejste, ale stále máte pocit, že byste se měla hýbat, pořiďte si pejska! Věřte, že ten vás k pohybu donutí každý den – a to i za deštivého počasí, kdybyste pravděpodobně sama nevystrčila nos z domu!

vycházka se psem

Kromě pohybu začněte myslet i sama na sebe. Už dlouho jste nebyla na kosmetice, u kadeřnice nebo na masáži? Je čas na změnu! Udělejte něco pro sebe, abyste se cítila krásná! Vždy totiž mějte na paměti, že váha je sice důležitá, ale nejedná se o nejdůležitější věc na světě. Pokud máte tedy BMI v zelených barvách, vykašlete se na jakékoliv starosti s váhou a začněte si konečně užívat života!