Zjistěte, jak máte kvalitní vodu v bazénu


Ph tester Chlorito.cz Vám pomůže v případě, že potřebujete zjistit, v jaké kvalitě se nachází voda ve Vašem bazénu. Jak jistě dobře víte, k údržbě bazénové vody je důležité dodávat do vody dostatek aktivního chloru k její dezinfekci, ale dalším velmi důležitým a nepostradatelným krokem k dosažení dokonale průzračně čisté bazénové vody je sledování hodnot PH vody, které je nutné udržovat ve správné výšce. Pokud se tento faktor dostane do nízkých hodnot může dojít ke korozi kovových částí bazénu a tím se může bazén nenávratně poškodit. Ale také může nastat opačná situace, a to zvýšení hodnot tohoto faktoru, při kterých se Vám ve vodě začnou množit bakterie, které mohou způsobit tvorbu řas a voda ve Vašem bazénu se můžu v mžiku proměnit v bažinu nevhodnou ke koupání.

čistá voda

Oběma těmto situacím předejdete, pokud budete bazénovou vodu pravidelně alespoň jednou týdně kontrolovat za pomocí PH testeru, který Vám ukáže, v jakých hodnotách se Vaše voda nachází. Pokud zjistíte, že se hodnoty zvýšili nad doporučenou výšku, tak použijte přípravek PH minus a pokud by se naopak snížili, tak využijte přípravku ke zvýšení. Prostě a jednoduše je nutné udržovat tyto hodnoty ve správném rozmezí, aby se nejen nemnožily bakterie, netvořily řasy či nekorodoval bazén, ale také proto, aby správně fungovaly chlorové přípravky a Váš bazén byl vhodný koupání po celou letní sezónu, a to po mnoho dlouhých let.

plovoucí žena

Testery lze pořídit hned v několika variantách a to jak běžné proužkové, tak také kapkové či tabletové. Každopádně nezapomeňte, že není důležité sledovat pouze hodnoty PH, ale také obsah chloru, aktivního kyslíku či bromu https://www.magazinzdravi.cz/cetla-jsem-ze-brokolice-obsahuje-mnoho-bromu-a – podle toho, který z těchto přípravků využíváte k udržování bazénové vody, proto vybírejte testery, které ukazují i tyto hodnoty. Nezapomeňte je používat pravidelně po celou koupací sezónu. Při zvýšeném používání bazénu či při velkých vedrech kontrolujte bazénovou vodu ještě častěji.