Bez instalatérské práce se stavba neobejde


Žijeme ve vyspělém státě a je pro nás zcela přirozené, že vodu si můžeme napustit z pohodlí domova a ani nás to nestojí nějakou větší námahu. Pouhé otočení páčky u baterie. V zimě máme krásně teplo, o které se nám postarají radiátory. Pokud bychom je ale postavili jen tak ke zdi, tak bychom si moc nepomohli. Pouze kompetentní osoba ví, jak vést rozvody, kam je napojit a v poslední řada hlavně s čím je spojit, co bude zdrojem tepla. Můžeme topit v kotli na tuhá paliva nebo na plyn, který má své odběrné místo. Instalatér je nepostradatelným. Dále se postará o připojení bojlerů, kotlů, baterií a zkrátka propojí vše s přívodem jak vody, tak tepla.
oprava baterie.jpg

Instalatér profesionál nebo domácí kutil

Většina mužů v domácnosti patří mezi kutily. Možná právě proto vznikl pojem hodinový manžel, který přijede a opraví co je v jeho znalostech a silách. Instalatérské práce zvládne hodně kutilů svépomocí a také moderními materiály s příslušným nářadím.

Mezi nejznámější patří:

Řezačka na plastové trubky – v dnešní době se voda nevede již v kovu, ale v plastu. Tyto kleště jsou praktické na řezání různých velikostních rozměrů. Nemusí být muž kulturista, stačí tlak ruky a pákový efekt.

Ohýbačka na trubky – ta se především uplatní při teplovodních rozvodech, při použití měděných trubek. Pomůže pak je ohýbat do přesného úhlu.

SIKO kleště – bez nich by to rozhodně nešlo, slouží pro šetrné utahování nebo uvolňování nejrůznějších závitů a spojek. Jedná se o kleště s plastovými čelistmi, které právě zaručí bezpečnou montáž baterií.

Hasák – tak se nazývá stavitelný klíč s jednou čelistí pevnou a druhou čelistí posuvnou, čímž lze pak měnit otevření klíče, podle hlavice nebo velikosti šroubu.

Další nářadí – instalatérské pásky, vrtací a sekací kladivo, sanitární silikon a mnohé různé potřebné věci.

Ovšem ne vše se dá tak snadno opravit. Profesionál dokáže s poruchou pracovat mnohem rychleji a využít svých znalostí.
oprava potrubí.jpg

Telefonní číslo na instalatéry patří do předních vizitek

Nikdy nevíme, kdy nás překvapí nějaká porucha a například ze zdi nebo stropu se začne hrnout voda. Samozřejmě na prvním místě je dobré zastavit hlavní přívod a na druhém sáhnout po telefonu a volat. Nemusíme se obávat profesionálních služeb, které mají připravenou i noční pohotovost v případě potřeby. Když to člověk ví, tak se přece jenom snadněji bydlí, za zády máme totiž řešení.