Bezpečnější jízda


Dostat se z bodu A do bodu B na delší vzdálenost je nejjednodušší vlastním vozem. Nemusíte se namáhat na kole či dokonce pěšky, nemusíte se ani spoléhat na autobus nebo vlak. Prostě jen nasednete a jedete. Ovšem taková jízda může být i poměrně nebezpečná, zvláště, pokud se vypravíte v noci, a navíc ještě v zimě, kdy bývá vozovka poměrně často namrzlá. Proto je dobré vždy používat jak správné gumy, díky kterým vaše auto bude na silnici dokonale sedět, tak i kvalitní světla. Ta jsou zase zárukou toho, že uvidíte na veškeré dění, které před vámi na silnici a v jejím blízkém okolí probíhá. A to je pro bezpečnost řízení naprosto stěžejní.
barevný veterán
Koupit si dnes kvalitní autožárovky není velký problém, ovšem mnoho řidičů je poměrně nezodpovědná a místo po kvalitním světle sáhnou po sice horší, ale za to daleko levnější variantě. Kdyby se jednalo o žárovku do lustru, o nic by nešlo, ale v případě vybavení vozu se jedná o klíčovou záležitost. Horší typy světel totiž disponují horší svítivostí a jejich životnost také není také zrovna nejdelší. Navíc často mohou oslňovat i další účastníky provozu, což rozhodně není vítaná vlastnost.
chromový nárazník
Tento druh světel se nedá běžně koupit ve značkové prodejně, ale dá se pořídit například u některých stánkařů jako podpultové zboží za pár korun. V tomto případě ale není vhodné takto riskovat. Jedná se o šetření na nesprávném místě.
I když jde o dražší autožárovky, než jaké se dají pořídit u konkurence, je dobré zvolit si značku Osram. Tato firma dodává pouze kvalitní výrobky, které nejenže mají skvělou svítivost, ale bez oslnivých účinků, ale rovněž disponují i dlouhou životností. V konečném součtu jsou tak v podstatě levnější než nekvalitní typy, které fungují jen poměrně krátce, a to ještě nepříliš dobře. I to je důvod, proč se raději vyplatí jednorázově zaplatit více peněz.