Dovolená pro senioryDovolenou pro naší nejstarší generaci většinou charakterizují některá specifika .Asi jim není vhodné doporučovat extrémní sporty, nebo dovolenou plnou adrenalinových zážitků. I když to nemusí být pravidlem a všichni víme, že jsou i senioři, kteří tyto aktivity stále vyhledávají. My se ale podíváme spíše na ty poklidnější varianty. Koneckonců si to s úctou zaslouží.
dvojice seniorů
Lázeňské pobyty
Kdo si zaslouží příjemnou péči v klidném prostředí více než právě senioři? Tuto variantu volí čím dál více starších lidí. Můžete lázně zvolit na doporučení lékaře, nebo vlastní iniciativou. Různé pobyty nabízí všechny veřejné přístupné lázně a mezi ty nejznámější patří například Mariánské, Poděbradské, nebo třeba Jesenické. Pokud tento pobyt může výrazně ovlivnit pozitivní dopad na jejich zdraví, dá se po konzultaci s lékařem zajistit, minimálně v určité výši hrazený pobyt pojišťovnou.
senioři s batohy
Chatové oblasti v přírodě
Další balzám na duši pro trávený čas starší generace. Pokud ani v pokročilejším věku nedisponujete svojí chatou, kterou si mnoho lidí pro své stáří zajistí, můžete využít obrovské nabídky majitelů chat k jejich krátkodobému, či dlouhodobému pobytu. Chaty jsou dostupné v téměř všech možných lokalitách. Ať už v přírodě, u vody, rekreačních střediscích, ale i na okraji města, nebo obcí. Zkrátka jedinou překážkou může být přílišné rozhodování, kam se tedy vydat. Oblíbeným místem seniorů je například oblast jižních Čech (Šumava), vltavské přehrady (Orlík, Slapy), ale také třeba oblast Krkonoš, nebo jižní Moravy. Míst na odpočinkovou dovolenou je opravdu mnoho. A v každém českém kraji si přijdete na to své.
Památky a kulturní pobyty
Zájezdové a cestovní kanceláře nabízí ve velké dostupnosti dovolené v památkových oblastech s kulturními zážitky. Což je pro mnohé seniory atraktivní volbou. I když můžete zvolit svůj přesný plán, je z důvodu snadnějšího pohybu mezi památkami a dobře uspořádaného programu, využít služeb těchto kanceláří.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup