Vlna v bytě


Výrobky z vlny provází lidi již dlouhá léta. Velká výhoda spočívá v tom, že mohou bydlet pod jednou střechou také s alergiky. Tyto lidi nedráždí a nezhoršují jim zdravotní stav. Jaké výrobky z vlny můžeme do našeho domova pořídit?

oranžové klubíčko

Vlna do postele

Když vlněnými polštáři a pokrývkami vybavíme své ložnice, získáme nejen věci velice dekorativní a příjemní na dotek. Vlna je nám prospěšná i po stránce zdravotní, léčí! Vlákna ovčí vlny jsou obalena tukem lanolinem. Díky tomu dobře odvádí vlhkost. Dokáže vyrábět tzv. suché teplo. To ulevuje při spoustě zdravotních obtížích. Pomáhá od bolesti revmatikům, je účinné k uvolnění kloubů a svalů, odstraňuje únavu, působí dobře na správné fungování krevního oběhu. Také zklidňuje podrážděnou kůži, což oceníme, když nás obtěžují vyrážky či ekzémy. Zmírňuje i záněty. Lůžkoviny z vlny regulují teplotu a přináší nám sladké sny!

 

Vlna v obývacím pokoji i v kuchyni

Tyto výrobky jsou ovšem dobrou volbou i v jiných částech domu. Třeba si můžeme pořídit kvalitní přehozy na sedačku a křesla, deky k televizi, polštářky, podsedáky na židle, různé předložky zahřívající studenou podlahu.

deka a kniha na posteli

Vlna v kobercích

Koberce z vlny jsou klasickými a velice kvalitními produkty. Vynikají dlouhou životností, odolností a pružností. Známé (a také nejdražší) jsou především koberce perské. Jejich kvalita se „měří“ počtem uzlíků na čtvereční metr, ty nejkvalitnější jich na této ploše mají asi 800 tisíc. Nejlepší vyrábí v Íránu. Zakoupit můžeme „peršan“ tradičního i moderního vzoru.

 

Kvalitní výrobky si zaslouží péči!

Vlna je materiálem, který můžeme prát nejvíce jen na 30 °C. A v pračce jen za pomoci šetrného programu na vlnu. Vlna totiž může snadno vytvářet žmolky a může nám plstnatět. Dbáme na to, abychom při údržbě dodržovali pečlivě pokyny výrobců. Při ručním praní vlnu nikdy neždímáme, jen opatrně vodu vymačkáváme. Na sušák vyprané věci umisťujeme vodorovně. Vhodná péče je prostě u vlny hodně důležitá. Jen tak zůstane kvalitní a bude dlouhou dobu zkrášlovat i léčit!

 Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup