Karavan, maringotka, mobilheim – to je pokrok


Do dnešních dob používají maringotky k bydlení lidé od cirkusu, kteří mnohdy jiné bydlení ani nemají. Mnozí lidé k pobytům na dovolené používají karavany, ke kterým na místě připevní velkou plachtu proti dešti, nebo slunci. Ale mnozí lidé si už zvykli i na mobilní domy, ve kterých natrvalo žijí.
lehátko u domu.png
Zdá se Vám to divné?
Možná, že někomu z Vás je podivné, jak mohou lidé bydlet v domě, který může kdykoliv poodjet o kousek dál, když má kolečka. Takové obavy máte proto, že jste naživo žádný mobilní dům neviděli. Pokud se lidé nechtějí každou chvíli někam stěhovat, potom spodní část domu obezdívají, aby kolečka nebyla vidět. Ale jedno je jisté i bez podezdívky. Mobilní dům sedí na pevně na podkladu, který je pro něj přesně připraven, a kolečka v danou chvíli nehrají žádnou roli. Dům prostě neujede!
Jaké důvody je k tomu vedou?
Vy jste tedy všetečka. Otázky máte, jak malé děcko. Ale to je dobře. Důvodem ke koupi takového domu jsou různé. Mladí, kteří sdílí domácnost s rodiči, chtějí co nejdříve bydlet sami a být svými pány. Nebo si takové bydlení pořizují lidé na sezónní bydlení na svých zahradách. Stavební povolení totiž není zapotřebí. Nebo mají málo peněz. Anebo se chystají do penze, takže ji chtějí prožít v přírodě.
obytný vůz s markýzou.jpg
A proč si dům jednoduše nepostaví?
Odpověď na takovou otázku je snadná.
1.       Jednodušší je dům si nechat přivézt, včetně vybavení.
2.       Pořízení mobilního domu přijde levněji.
3.       A nakonec to nejlepší. Mohou bydlet do měsíce od prvních jednání o bydlení.
Proto si dům někteří lidé nepostaví. Je to srozumitelné?
Zaujalo Vás to?
Dneska už existuje mnoho firem, které se prodejem mobilních domů zabývají. Dokonce existuje i bazar použitých domů. Nebo jen pronájem. Inu, malá díra na trhu tu vážně byla. A ta firma, která si toho všimla, jako první, určitě neprodělala. Alespoň je z čeho vybírat, viďte? Kdybyste eventuálně chtěli něco podobného na svou zahradu, co říkáte?