Na Sázavu s pronajatou dodávkou


Pronajímatelé vozidel typu dodávek poskytují své služby zpravidla bez omezení způsobu využití. Můžete si tedy zajistit vůz jak pro přestěhování bytu, tak i pro nákupy stavebního materiálu, vybavení domácnosti sanitární technikou, nábytkem a spotřebiči, ale i pro účely cestování.

Velké oblibě se dnes těší vodácké sporty, u široké veřejnosti především vodácká turistika. Existuje celá řada půjčoven vodáckého vybavení, ovšem mnozí z nás si zajišťují dopravu i samotná plavidla sami. Je to výhodnější hlavně v situacích, kdy chcete pružně měnit svůj program, případně jej střídat s cykloturistikou, a splout na řekách ty nejzajímavější úseky a těm méně atraktivním se vyhnout.

My bychom vám vřele doporučili řeku Sázavu, není tu totiž nával, naleznete tu tolik potřebný klid a pohodu, v překrásné přírodě a mimo přelidněné městské zóny.

splouvání jezu

Nejzajímavější místa na řece

Peřeje Stvořidla – s dodávkou z půjčovny dodávek Praha Rent car service byste se mohli vypravit do Světlé nad Sázavou a podle stavu vody a fyzické zdatnosti buď splout nejkrásnější sázavský úsek peřejí Stvořidla, anebo si peřeje prohlédnout pouze jako pěší turisté. Pod peřejemi je dobře vybavený kemp, dá se tu přespat i v chatkách a sezonních mobilheimech.

lodě na hladině

Střední tok řeky je zajímavý mezi kempem Stvořidla, případně mezi Ledčem nad Sázavou a Českým Šternberkem, s dodávkou a veškerým vybavením se sem pohodlně přesunete dle vašich časových možností a samozřejmě podle nálady. Tento úsek je vhodný i pro rodiny s dětmi a není náročný z hlediska vodácké obtížnosti.

Závěrečný úsek Krhanice – Píkovice – nejvyhledávanější oblastí na Sázavě je dolní tok před soutokem s Vltavou, je zde zhruba deset kilometrů dlouhý úsek mohutných peřejí v balvanitém korytě. Ten doporučujeme splouvat pouze za nižšího stavu vody (vyšší stavy vykazují již velmi vysokou obtížnost WW III) a především se musíte vyhnout pátkům a víkendům, kdy jsou tu stovky rekreantů a zájemců o víkendové akce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup