Odškodnění v případě úrazu


Možná se stalo i vám, že jste se stali součástí dopravní nehody. Dopravní nehody na silnicích nejsou nic neobvyklého, protože jejich množství se pohybuje v řádech desetitísíců ročně. Některé končí pouze „ťuknutím,“ často se však můžeme setkat s nehodami, které moc příjemně nekončí. Pokud jste se s nějakou z autonehod setkali, pak jste v „lepším případě“ byli pouze svědky takovéto nehody, v horším případě jste se pak stali jejími účastníky. S dopravními nehodami můžou být kromě psychických obtíží také spojena různá zranění či ztráty blízkých.

Autonehoda

S úrazy se kromě autonehod můžete setkat také v práci nebo v běžném životě. Mezi nejčastější pracovní úrazy těžšího rázu (nepočítáme tedy drobná zranění, jako jsou odřeniny či lehká poškození kůže) patří například namožené či natažené svaly, zlomeniny a naraženiny, řezné rány, otravy chemikáliemi, popáleniny nebo úrazy hlavy. V běžném životě se pak můžeme setkat s mnoha různými druhy úrazů, které mohou mít často trvalé následky.

A věděli jste o tom, že ve většině z těchto případů máte nárok na odškodnění? Pokud jste se stali součástí autonehody, která vám způsobila újmu na zdraví nebo na psychice, pak máte nárok na náhradu škody za bolestné nebo trvalé následky a další náklady, které jsou s touto autonehodou spojeny. Stejně tak máte nárok na odškodnění v některých případech, kdy se setkáte s úrazem, ať už je to úraz pracovní nebo úraz, se kterým jste se setkali v běžném životě.

Úraz

Pokud si nevíte rady s tím, jestli máte na nějaké odškodnění vůbec nárok a případně na koho se v případě žádosti o odškodnění obrátit, určitě kontaktujte poradnu specializovanou na trvalé následky Poradnaodskodneni. Tato poradna vám pomůže získat maximální finanční kompenzaci a to i ve chvíli, pokud jste již o odškodné žádali a máte pocit, že vám pojišťovna vyplatila méně peněz, než na kolik jste měli ve skutečnosti nárok.