Bezpečné skákání na trampolínách


Dětmi velmi oblíbená zábava na domácím venkovním hřišti bývá právě skákání na trampolíně. Poslední roky si trampolína našla oblibu a je e tak k vidění u mnoha rodinných domů na zahradě. Trampolína je samozřejmě i v hřištích, které jsou pod střechou.

Děti skákání prostě milují. A mnoho rodičů pořizují trampolínu dětem i domů. Dnes je možné pořídit trampolínu jak do interiéru, tak i ven. Venkovní trampolína má speciální úpravu, díky které je materiál vydrží i vlivu prostředí. Samozřejmě, že se časem může používáním, vlivem počasí, silného větru při bouřkách nějaká část na trampolíně poničit. K tomu jsou pak určené náhradní díly na trampolínu. Dají se pak díky tomu dokoupit náhradní pružiny, kotvící sady, skákací plochy, žebříky, krycí plachty na uskladnění a ochranu trampolíny, ale také se dá pořídit nový kryt pružin.

pružiny na trampolínu

Nemusíte se tak bát pořídit i starší trampolínu a díky novým náhradním dílům ji opravit a udělat z ní bezpečnou trampolínu, která poslouží dalším dětem. O trampolínu je třeba se starat. Řádně ji ukotvit, na zimu ji klidně i schovat. Pravidelnou údržbou zajistíte delší životnost trampolíny. Nezapomínejte, že je třeba kontrolovat i stav skákací plochy, ochrany pružin i ochrannou síť. Tím zajistíte, že trampolína bude pro děti bezpečná.

dítě na trampolíně

Aby bylo skákání pro děti bezpečné, tak kromě stavu trampolíny musíte dohlédnout i na to, kolik je na trampolíně dětí a jakého věku. Musíte ohlídat, aby větší děti neskočily na ty menší a tím nezpůsobily sobě či ostatním vážná zranění. Taky záleží, jak velkou trampolínu máte a podle toho hlídali i počet dětí, které si na trampolíně hrají. Díky tomu si děti budou moci užít bezpečné skákání, užít si skvělý pocit, posílit svaly v těle a prožít dobrodružství, které skákání dětem nabízí. Je to i dobrý sport, při kterém prokrví celé tělo, ale je třeba hlídat, aby na trampolíně netrávila příliš mnoho času. A to z toho důvodu, že dochází k mírným otřesům a to pro malé děti není zas až tak vhodné.