Proč se má žehlit prádlo?


Přemýšleli jste už o tom, proč se vlastně žehlí prádlo? Naše babičky byly moudré, nepřemýšlely o tom a statečně žehlily. Neměly výdobytky moderní doby, jako jsou napařovačky, parní stanice, sušičky, a přece žehlily. Dobře věděly, že žehlením dostává prádlo opět svůj tvar a hlavně, žehlením se ničí mikroorganismy, se kterými ani při vyšší teplotě nezatočíme. Spíše ony s námi, protože se radostně uhnizďují ve spodním prádle, v ručnících i v ostatním oblečení.
Žehlení není zrovna populární činnost, ale mějme na paměti, že to děláme pro své zdraví a zdraví svých nejbližších.
vyžehlené povlečení
Kdysi byly na vesnicích i mandly, kde se hospodyňky scházely, klevetily – kdo, co a že Máňa je zase v tom a zároveň stihly vymandlovat prostěradla, cíchy, ručníky. Bylo to takové „dva v  jednom“.  Sousedky si popovídaly a zároveň udělaly kus práce.
Svého času byly mandly i v panelácích ve sklepích spolu s prádelnami, ale časem vymizely. Kdo by se chtěl vláčet do sklepa a pak zase nahoru!
Pořídili jsme si nové žehličky, napařovačky, parní generátory, ty šťastnější mají babičky anebo sušičky. Dnes doba nepřeje sousedským povídačkám, a přesto stále nemáme čas.
oblečení na poličkách
A proto, když už na žehlení nemáte čas, využijte profesionálních služeb jako je mandlování a žehlení prádla. Služby jsou dnes na vysoké úrovni a ušetří vám spoustu drahocenného času.
Prádlo odvezou, uhladí k vaší největší spokojenosti, složí, navoní a přivezou zpět.
Velké věci vymandlují, košile ručně vyžehlí.
A ještě jedna třešinka na dortu – tyto služby občas nabízejí i chráněné dílny, které zaměstnávají lidi zdravotně znevýhodněné. Svou práci odvedou skvěle, protože jsou rádi, že jsou potřební. A vy jim v tom můžete pomoci už jen tím, že jejich služby budete využívat.
rifle u žehličky
A kdo by měl pomáhat nemocným, než ti, kteří jsou zdraví? Pokud můžete a výdaj za žehlení a mandlování nenabourá váš rodinný rozpočet, zkuste to.
Anebo můžete chráněným dílnám pomáhat jinak.
Anebo – už pomáháte! Pak vám všem za vaši pomoc velké poděkování.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup