Šetření pomocí zářivek


Staré a neúsporné žárovky, které jsou na našem trhu více než sto let, se čím dál častěji mění za úspornější zářivky. Pořízení úspornějšího osvětlení vaší domácnosti může být občas náročnější pro vás rodinný rozpočet, ale k zakoupené zářivce je příslib o hodně větší životnosti a menší spotřebě elektřiny, než je u obyčejných žárovek. Za běžnou žárovku, která má životnost něco okolo 1000 hodin zaplatíte v průměru 15 korun. Když žárovku nahradíte ale úspornějším zdrojem zvaným zářivka, přijde vás sice nové osvětlení asi na 450 korun, ale vydrží až 25 000 hodin svítit! Vzhledem k výrazně nižší spotřebě elektrické energie si ročně vyžádá něco okolo 8kWh, což při dnešních cenách elektrické energie je něco okolo 32 korun. Klasická žárovka spotřebuje až 8 krát více elektrické energie, což odpovídá nějakým 60 kWh, což je v přepočtu asi 240 korun za rok.
zářící žárovka

Tomuto úspornějšímu osvětlení bývá často vytýkána právě jeho vysoká pořizovací cena, ale každým rokem se jeho úspora stále zvyšuje a časem nahradí na trhu dnešní staré žárovky. Světelné zářivky lze na trhu najít v různých designech a v různých barevných paletách.

Velice dobré využití LED zářivek spočívá v osvětlení domácnosti pomocí lineárních zářivkových trubic. Mají nejen příjemně úspornou spotřebu, která se po čase odrazí na rodinném rozpočtu, ale také velmi vysokou životnost a mohou se také velmi široce uplatnit v akvaristice.
klasická žárovka

Občas bývá zářivkám také vyčítán nepříjemný a studený druh světla, které vytváří. Tomu se lze ale vyhnout správným výběrem zářivky. Tento výběr by měl odpovídat účelu zářivky. V místech určených k práci a soustředění se hodí chladnější bílá, která podporuje přemýšlení a soustředěnost. K místům určených k odpočinku a spánku se hodí především bílé barevné tóny. Druh osvětlení je nutné zvolit podle existující instalace. V ostatních místnostech můžeme použít průměrné zářivky.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup