Venkovní posezení musí poskytnout i stín


Ať už se vaše bydlení třídí mezi byt nebo dům, jedno je jisté, bezpochyby k vašemu příbytku patří i venkovní část, kterou může být balkón, terasa, nebo zahrada. Jak si tyto venkovní části zútulnit, aby se vám tam dobře relaxovalo a bylo možné tam strávit třeba i celý den?
noční romantika na terase

Malý balkón vyžaduje více místa

Pokud patříte mezi lidi, kteří vlastní balkón, obzvláště v letních dnech nejvíce oceníte i několik hodin strávených na tomto místě. Je důležité myslet na to, že rozměry takového balkónu jsou vždycky o něco menší. Proto se ho snažte nepřeplňovat zbytečnostmi, ale udělejte si na něm příjemné posezení a zabezpečte si vhodnou stínící techniku, v případě, že vám sluneční paprsky přes den už vyhovovat nebudou.
terasa restaurace

Terasa nabízí nespočet možností

Jestli vlastníte pozemek s terasou, věřte, že mnoho lidí vám to tiše závidí. Posezení na terase je komfortní, protože je dostatečně velká na to, abyste si ji mohli zútulnit k vašim představám a potřebám. Můžete si na ni umístit pohodlný nábytek, gril, malý bazén a velký slunečník. Ten především oceníte v horkých letních dnech, kdy minimálně po hodině stínu, budete doslova prahnout. Ještě oblíbenější a čím dál více vyhledávanou variantou pro prostory terasy jsou markýzy, které vám nebrání nijak v pohybu a odvedou skvělou práci pro váš zastínění prostor na terase. Výhodu je, že se nemusíte starat o žádné skládání slunečníku, ale jednoduše si je vytáhněte a můžete se slunit dál.
kouzlo balkonu

Na zahradu přístřešek

Vlastnit zahradu by chtěl každý, jenomže taková zahrada vyžaduje hodně péče a práce kolem ní. Tak jako každá aktivita si vyžaduje odpočinek, tak i každá zahrada musí mít své místo pro posezení. Báječné jsou různé přístřešky, které vás ochrání jak před deštěm, tak před slunkem. Ještě lepší je, ale pořídit si pergolu, nebo si ji jednoduše postavit. Je to jedinečný a symbolický prvek, který bude na vaši zahradě vždycky obývaný jak vámi, tak i vašimi nejbližšími.