Teplá voda v nemovitost


Mít doma teplou vodu je základ pro bydlení, a proto musíme zajistit její ohřev. V rodinných domech to lze zajistit za pomocí moderního fotovoltaického systému.

Teplá voda v nemovitost

Možnosti ohřevu

Pro plnohodnotné bydlení potřebujeme, aby nám po otevření kohoutku tekla teplá voda, abychom se mohli pohodlně okoupat a bydlet. V panelových domech bývají všechny bytové jednotky napojené na jeden zdroj, a proto se obyvatelé nemusejí o nic starat. U rodinných domů je to už o něco složitější, protože nemovitost je napojená na studenou vodu a my se musíme postarat o to, abychom ji ohřáli na potřebnou teplotu. Klasickým řešením je mít ohřívač přímo v nemovitost, kdy z něj jde přímo teplá voda k jednotlivým kohoutkům, které její teplotu hezky regulují. Dělíme je hlavně na akumulační a průtočné.

vodovodí kohoutek

Průtočné jsou menší, protože slouží spíše k nárazovému ohřevu, kdy je uvnitř voda protéká a rovnou se ohřívá. Akumulační kotel funguje na elektřinu nebo plyn a ohřívá větší množství vody, kterou máme následně v zásobě, takže se klidně oloupe celá rodina po sobě. U takových kotlů musíme dělat pravidelně revize, aby byli bezpečné.

Moderní fotovoltaika

Jsou i moderní způsoby, díky kterým můžeme efektivně a za dobrou cenu ohřívat vodu pro celou nemovitost. Vše by mělo být správně spočítáno, aby výkon solárních panelů na střeše byl dostatečný, ale na druhou stranu jsme zase nevyráběli zbytečně moc energie. Výhodou celého systému je fakt, že vše probíhá v naší nemovitosti, takže tento systém je plně samostatný. Nyní si blíže popíšeme, jak ohřev vody fotovoltaikou Elektrocentraly vlastně funguje.

fotovoltaické panely

Na střeše máme solární panely, které přeměňují solární energii na tu elektrickou, jenž jde do ohřívače vody, které za pomocí elektřiny ohřeje dostatek vody. My takto ušetříme za ohřev spoustu peněz, a proto odborníci mnohdy dojdou k závěru, že se fotovoltaika vyplatí i nám. Návratnost několik let trvá, ale ve finále můžeme ušetřit hezké peníze, a proto se zamyslete nad tím, jestli byste takový systém také nevyužili, protože technologie se posunuli značně kupředu a efektivita fotovoltaiky stoupá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup