Pojistěte si svůj majetek, dokud je čas


Jestliže plánujete nějaký důležitý životní krok, tak se neváhejte pro všechny případy pojistit tím, že si sjednáte právoplatnou smlouvu u notářského úřadu v Třebíči. Věřte tomu, že se vám to jednoznačně vyplatí. Život rozhodně není skoupý na situace, kdy se člověku vymstí, že včas nemyslel na zadní vrátka. To, co nyní vidíte ve svém okolí anebo v televizi, se může brzy snadno přihodit i vám.
panáček soudce.jpg

Jako příklad můžeme uvést tři typické situace, kdy se lidem nejčastěji vymstí, že nemysleli na pojistku toho, co dělají.

Za prvé může jít o právně nezajištěnou koupi anebo o půjčku. Když je člověk při penězích, tak je mu hej. Má pocit, že mu patří svět a ten je krásný, protože mu přeci dopřál takové štěstí. Ten, kdo se má zrovna dobře jen velice málo myslí na to, že by se to mohlo snadno změnit. Třeba jen tím, že vás někdo z vašich známých anebo blízkých požádá o půjčku. V tom případě zbystřete. I pokud jde o rodinné příslušníky, vždy byste měli takovou půjčku pojistit pořádnou právně platnou smlouvou. A platí to o to naléhavěji, pokud jde o vysoké částky. Nezřídka se stává, že povedeným přátelům a příbuzným selže paměť, nic vám nevrátí a vám zůstanou pouze oči pro pláč. A podobně to může dopadnout i v případě, kdy se rozhodnete za ušetřené peníze koupit nějakou nemovitost. V takovém případě by koupě měla vždy probíhat skrze notářskou úschovu. Pokud se necháte přemluvit k tomu, že dotyčnému nejprve pošlete na účet peníze a on na vás posléze přepíše svou nemovitost, tak snadno a rychle můžete skončit jak bez peněz, tak bez slíbené nemovitosti.

A podobné problémy se nevyhýbají ani jiným životním situacím.
platba za služby.jpg

Za druhé můžete snadno přijít o majetek díky nepovedenému manželství, které jste si včas nepojistili předmanželskou smlouvou.

A za třetí můžete svým potomkům připravit hodně horkých a nepříjemných chvilek tím, že po sobě nezanecháte svou poslední vůli.

Být zodpovědný a myslet dopředu se vyplácí.